Sendikamız
tarihçemiz ve hakkımızda
Sendikamız, Medya İşçileri Sendikası ismiyle 9 Mart 2012 tarihinde 31 kurucu üye tarafından, 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu’nun 4. Maddesi’ne bağlı Ek-1 Sayılı Cetvel ve İşkolları Yönetmeliği’nde yer alan 8 sıra numaralı ‘Basın, yayın ve gazetecilik’ işkolunda faaliyet göstermek üzere Ankara’da kuruldu.

2012

2017

Günümüz

Sendikamızın kurucuları; Sezai BALLI, Hamdi ATEŞ, Gürsel ESER, Yusuf KAYA, Metin SEMİZ, Şevket Sürhan ALTINKANAT, Suat KARABIYIK, Ziver BÜYÜKBAŞ, Hüseyin LİKOĞLU, İrfan KESKİN, Berrin ALPASLAN, Şükran YÜCEL, Bekir Nazım ADA, Tolga ÖZGENÇ, Ömer Erim BAŞTİMAR, Erdem ERDEMLİOĞLU, Eda PALAS, Tolga ÇIPLAK, Cem ÖZDEL, Osman KURT, Hasan ÖYMEZ, Fırat ÖZKOYUNCU, Ebubekir GÜLÜM, Atakan ÇELİK, Fırat YURDAKUL, Serkan FİDAN, Mehmet Yılmaz GÜLDAŞ, Taner AYDIN, Eda AY, Yusuf İzzettin ÇELEBİ, Hasan Hüseyin KÖŞGER‘ dir.

Anadolu Ajansı çalışanları tarafından kurulan sendikamız 25-26 Ağustos 2012 tarihinde yapılan 1. Olağan Genel Kurul sonucunda Hak-İş ailesine katılmıştır.

Medya-İş; insanı, onurunu ve emeğini, beşeri değer alanı içinde en temel değer olarak benimser. Varlık gerekçesini ve mücadele azmini bu temel ahlaki kabule dayandırır.

Bu ilke ile çıktığı yolda 2013 Ocak Ayı İstatistiklerinde işkolunda 560 üyeyle yerini alan Sendikamız, günden güne büyümesini sürdürmüş ve 29.01.2017 tarihinde Resmî Gazete’ de yayınlanan, İşkollarındaki İşçi Sayıları ve Sendikaların Üye Sayılarına İlişkin 2017 Ocak Ayı İstatistikleri Hakkında Tebliğ’i ile Sendikamızın işkolunun lider sendikası olduğu kamuoyuna ilan edilmiştir ve Sendikamız bu tarih itibariyle başarısını her geçen gün büyüterek sürdürmektedir.

Geçen süre içerisinde Anadolu Ajansı’nın yanında birçok işyerinin yetkili sendikası olan Sendikamız, 81 ilimizde faaliyet yürüten yerel gazeteyi bünyesinde örgütleyerek Anadolu Basını’ nın sesi olmuştur.

Sendikamız Medya-İş ilk günkü azmi, şevki ve heyecanı ile çalışmalarını sürdürmektedir, kazandığımız haklar ve verdiğimiz mücadele ile başta üyelerimiz olmak üzere tüm işçi sınıfının umudu olmaya devam etmektedir.

Yönetim
Kurulumuz
Sezai Ballı
Genel Başkan
L. Dilek Atçeken
Genel Bşk. Vekili
Sinan Özer
Genel Bşk. Yardımcısı
Sefa Özdemir
Genel Bşk. Yardımcısı

Zihni Oğuz Akın

Genel Bşk. Yardımcısı
Cemal Sonsay
Genel Bşk. Yardımcısı
Fotoğraf
Galerimiz
Video
Galerimiz