Anadolu Ajansı (AA) TAŞ ile Medya İşçileri (Medya-İş) Sendikası arasında 2021-2023 dönemini kapsayan toplu iş sözleşmesi süreci başladı.

İletişim Bilgileri

Anadolu Ajansı (AA) TAŞ ile Medya İşçileri (Medya-İş) Sendikası arasında 2021-2023 dönemini kapsayan toplu iş sözleşmesi süreci başladı. Toplu iş sözleşmesi kapsamında ilk toplantı, AA Genel Müdürlüğü´nde yapıldı. Toplantıya, başkanlığını AA Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya´nın yaptığı ve aralarında AA Genel Yayın Yönetmeni ve Genel Müdür Yardımcısı Metin Mutanoğlu, AA Yönetim Kurulu Üyesi Ali Türker Pirtini´nin de bulunduğu iş veren heyeti ile başkanlığını Hak İşçi Sendikaları (Hak-İş) Konfederasyonu Genel Başkan Vekili Osman Yıldız´ın ve Medya-İş Sendikası Genel Başkanımız Sezai Ballı´nın da yer aldığı sendika Yönetim Kurulu katıldı.

– AA Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya:
– “Mevcut ekonomik koşulları dikkate alarak çalışanlarımızın, emektarların, bu işe emek veren, fedakarlıkta bulunan, sahalarda çalışanların zor koşullarını dikkate alan, maksimum çalışan lehine bir toplu iş sözleşmesi hedefimiz var”
– Hak-İş Genel Başkan Vekili Osman Yıldız:
– “Ne kadar hızlı çalışma yapabilirsek hepimiz için, çalışanlarınız için de

yararlı olur. Onların da beklenti içinde olduğunu biliyoruz”
– AA Genel Müdür Yardımcısı Metin Mutanoğlu:
– “Başarılı dönemler geçirdik, şimdi önümüzde daha da güzel bir dönem var”
– AA Yönetim Kurulu Üyesi Ali Türker Pirtini:
– “Hakikaten çok titizlikle, her türlü boyutuyla ele alınarak yapılan bir çalışma oldu. Bunun sağlıkla bu hafta sonuçlanmasını görmeyi diliyorum”

– Medya-İş Sendikası Genel Başkanı Sezai Ballı:

AA´nın, sendikanın temel taşı olduğunu ve sendikayı 2012´de AA´daki arkadaşlarıyla birlikte kurduklarını söyledi.

Sendika olarak şu anda 10 toplu iş sözleşmesi sürecini yürüttüklerini, bunlar arasında AA´da yürütülen süreçte daha fazla heyecan yaşadıklarını dile getiren Ballı, kendisinin ve sendika yönetimindeki çoğu kişinin, AA personeli olmasının bunda etkili olduğunu ifade etti.

Ballı, “Bu heyecanla başladığımız sözleşmeyi ivedilikle tamamlamak istiyoruz. Yönetim kurulunun, siz yöneticilerimizin çok iyi niyetli, olgun rakamlarla yaklaştığını gördük. Yani önceki görüşmelerimizde bizim ücret konusundaki teklifimizin hemen hemen tamamını kabul eder nitelikteydi. Bu düzlemde giderek çok fazla uzamadan, toplantıları sıklaştırarak arkadaşlarımızın bu heyecanıyla bu işi tamamlayıp iyi neticeler almayı ümit ediyorum.” diye konuştu.

Yorumlar kapalı.