Medya-İş Sendikamızın 3. Olağan Genel Kurulu, 18 Ocak 2020 tarihinde HAK-İş Genel Merkez binasında gerçekleştirilmiştir.

İletişim Bilgileri

Medya-İş Sendikamızın 3. Olağan Genel Kurulu, 18 Ocak 2020 tarihinde HAK-İş Genel Merkez binasında gerçekleştirilmiştir.

HAK-İŞ Konfederasyon Genel Başkanımız Mahmut Arslan, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcılarımız Dr. Osman Yıldız, Mehmet Şahin, Av. Hüseyin Öz, Medya-İş Sendikası Genel Başkanı Sezai Ballı, HAK-İŞ Kudüs Komitesi Başkanı Hüseyin Tanrıverdi ve Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın başkan ve yöneticileri ile Medya-İş Sendikası delegelerinin katılımıyla HAK-İŞ Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

HAK-İŞ Konfederasyon Genel Başkanı Mahmut Arslan, Medya-İş Sendikası 3. Olağan Genel Kurulu’nun hayırlara vesile olması dileğinde bulunarak, “Türkiye’nin önemli bir kurumu olan Anadolu Ajansı’nda örgütlü olan Medya-İş Sendikamız, 8 yılda önemli başarılara imza atmıştır. Medya-İş Sendikamız, 8 yılda medya iş kolunun en büyük sendikası olmuştur” dedi.

Medya-İş Sendikası Genel Başkanımız Sezai Ballı, gazeteciliğin zor şartlarda yapıldığını söyleyerek, “Üyelerimizden kayıplarımız oluyor. Mesleğe bağlı olarak yaralılarımız oluyor. Bunların kısmen telafisi olsun diye ferdi kaza sigortası yaptırdık ama her ferdi kaza sigortası yaptırmamızda da temennimiz arkadaşlarımızın bunlardan faydalanmaması oldu” dedi.

Ballı, “Sendikamıza esas ivmeyi kazandıran HAK-İŞ’tir. HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’a ve tüm HAK-İŞ yöneticilerine bizden hiçbir zaman desteklerini esirgemedikleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen seçim sonucunda Sezai Ballı yeniden Medya-İş Sendikası Genel Başkanı olarak seçildi. Genel Başkan yardımcılığı görevinde ise, Cemal Sonsay, Leyla Dilek Atçeken ve Sefa Özdemir yer aldı.

Yorumlar kapalı.